شما اینجا هستید
سیاسی » فراکسیون‌های مجلس یازدهم با یکدیگر کلنجار نروند

احسن نیوز:

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از ضعف‌های مجلس دهم کلنجار رفتن فراکسیون‌ها با یکدیگر بود، گفت: امیدوارم فراکسیون‌های مجلس یازدهم هم دچار چنین مشکلی نشده و با هم کلنجار نروند.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی خود از عملکرد مجلس دهم اظهار کرد: مجلس دهم در شرایط تاریخی کشور به وظایف خود نتوانست به خوبی عمل کند. من معتقدم در ابتدا این مجلس دچار جو زدگی امید و اعتدال شده بود و در ادامه این دو جریان نتوانستند به قول و وعده‌های خود عمل کنند. نتیجه هم این شد آنهایی که به لیست امید رای داده بودند، در پایان مجلس دهم از عملکرد این لیست ناامید شده بودند. این ناامیدی ناشی از جو زدگی و محقق نشدن وعده‌ها بود.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از اشکالات مجلس تغییر آیین‌نامه آن و کاهش روزهای برگزاری صحن علنی مجلس بود، تصریح کرد: کشور در این چهار سال با مشکلات اقتصادی مواجه بود و نمایندگان مجلس دهم می‌توانستند برای حل این مشکلات تلاش کنند اما شاهدیم که هر روز مشکلات اقتصادی بیشتر شد و مجلس دهم هم نتوانست در این زمینه کاری کند.

حیدرپور همچنین خاطرنشان کرد: یکی از نقایص این مجلس کلنجار رفتن فراکسیون‌هایش بود. به همین دلیل آنها نتوانستند یک هیات رئیسه منسجم و یکدست داشته باشند تا کار مجلس را هدایت کنند. به گونه‌ای که اکنون می‌بینیم برخی نمایندگان می‌گویند رئیس مجلس فقط سخنگوست و نمی‌تواند در یک جلسه جداگانه بنشیند و قانون وضع کند. البته وقتی مجلس نتوانست به وظایف کلان خود عمل کند، به اجبار ساز و کار خارج از مجلس مثل شورای سران قوا تشکیل شد. در واقع مجلس کارکرد اصلی خود را نداشت و به همین مردم از عملکرد مجلس دهم ناراضی بودند و ما هم جایی ندیدیم که رهبری دفاع جانانه‌ای از مجلس دهم داشته باشد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدوارم مجلس یازدهم منسجم باشد و فراکسیون هایی که شکل می‌گیرد با هم کلنجار نروند که نتیجه آن ناکارآمدی مجلس باشد. مشکلات کشور  در شرایط پس از کرونا و تحریم‌ها آنقدر زیاد هست که بتواند برای کشور مسئله درست کند. بنابراین فضای مجلس یازدهم باید آرام باشد و همه نمایندگان توجه خود را به معیشت مردم و همچنین بهبود فضای فرهنگی کشور معطوف کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری