شما اینجا هستید
بین الملل » ماسک زدن برای کارکنان کاخ سفید اجباری شد

احسن نیوز:

بعد از ابتلای دو دستیار کاخ سفید به ویروس کرونا به کارکنان دستور داده شده هنگام ورود به بخش غربی ساختمان ماسک بزنند.

به گزارش ایسنا، دفتر کارکنان کاخ سفید اعلام کرده است که اعضا و کارکنان باید به جز زمانی که با رعایت فاصله پشت میز کار خود نشسته‌اند، ماسک بزنند.

این دستور بعد از آن صادر می شود که یک دستیار مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، و یک دستیار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شدند.

ترامپ گفت که این مقررات را او اعمال کرده است.

با این حال او روز دوشنبه بدون ماسک در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید حاضر شد و گفت نیازی به دنبال کردن این دستور ندارد چون از دیگران خیلی فاصله می‌گیرد و بیماری دو نفر از کارمندان را کم‌اهمیت جلوه داد.

او گفت: هر روز صدها نفر وارد کاخ سفید می‌شوند. فکر می‌کنم عملکرد ما در مهار آن خوب بوده است.

سه عضو کارگروه مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا در کاخ سفید به طور داوطلبانه خود را برای دو هفته قرنطینه کرده‌اند چون احتمال می‌رود در معرض ویروس قرار گرفته باشند.

این افراد شامل دکتر آنتونی فائوچی، رئیس سازمان بیماری‌های واگیردار آمریکا، است که به چهره شناخته‌شده تلاش‌ها برای مهار این بیماری در آمریکا بدل شده است.

همچنین روز جمعه معلوم شد که کیتی میلر، سخنگوی پنس و همسر استفان میلر مشاور ترامپ، به کرونا مبتلا شده است.

ترامپ گفت که بودجه بیشتری برای افزایش تست کرونا در سطوح ایالتی اختصاص داده خواهد شد. ایالت‌ها بر اساس هدف تعیین شده برای ماه مه تدارکات لازم را دریافت خواهند کرد.

مقام های ارشد کاخ سفید که با ترامپ در تماس دائم هستند، درحال حاضر به طور روزانه تست می شوند.

ترامپ در پاسخ به سوالات مکرر خبرنگاران در این مورد که چه زمانی امکان تست برای همه مردم فراهم خواهد شد، گفت: اگر کسی همین حال بخواهد تست شود، امکان آن را دارد.

این ادعا به شدت زیر سوال رفته است.

ترامپ هفته‌هاست ایالت‌ها را به کاهش محدودیت‌ها تشویق می کند و با توجه به اخبار ناگوار تأثیر این اپیدمی بر اقتصاد می‌گوید، وقت از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی فرارسیده است.

با این حال کارشناسان بهداشت عمومی اخطار داده‌اند که کاهش عجولانه محدودیت‌ها می تواند به موج دوم اپیدمی منجر شود.

به گزارش بی‌بی‌سی، سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (سی‌دی‌سی) با انتشار مجموعه توصیه‌هایی گفته است که مقررات منع تردد نباید کاهش یابد؛ مگر آن که هر منطقه ای که قصد این کار را دارد، برای ۱۴ روز شاهد افت موارد آلودگی است و توانایی انجام ۳۰ تست در ازای هر هزار نفر جمعیت را دارد. کاخ سفید هفته پیش توصیه های سی‌دی‌سی را رد کرد اما شماری از ایالت‌ها آنها را اتخاذ کرده‌اند.

به گفته یک گروه خیریه به نام «پروژه ردگیری کووید» در هفته اول ماه مه در آمریکا روزانه به طور متوسط ۲۴۸ هزار تست انجام شده است.

طبق اعلام کاخ سفید، هم‌اکنون روزانه ۳۰۰ هزار تست انجام می‌شود اما محققان برجسته بهداشت عمومی می‌گویند آمریکا باید بتواند پیش از بازگشایی روزانه حداقل ۹۰۰ هزار تست انجام دهد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری