شما اینجا هستید
سیاسی » زیباکلام: «واعظی» فقط یک رئیس دفتر نیست!

احسن نیوز:

صادق زیباکلام طی یادداشتی در روزنامه آفتاب یزد به مسئله برکناری وزیر صمت پرداخته است که خلاصه­‌ای از آن را در ادامه می­خوانیم.

مجادله لفظی اخیر واعظی و رحمانی در ارتباط با عزل رحمانی وزیر صمت و اساسا برکناری او بار دیگر موضوع اختلافات درونی داخل دولت را برسر زبان‌ها انداخته است. اما آنچه حقیقت دارد اینکه مناقشه در میان اشخاص اجرایی دولت چندان امر بی‌سابقه‌ای نیست. ما بارها شاهد این اختلافات بودیم و خواهیم بود و معمولا هم در اینگونه مواقع کسی که در رده پایین‌تر است استعفا می‌دهد.

اساسا روحانی خیلی اهل تغییر و تحول نیست؛ دیدیم که او علی‌رغم تمام اختلافاتی که با اسحاق جهانگیری داشته و دارد او را همچنان نگه داشته و به عنوان معاون اول کنار نمی‌گذارد. روحانی معمولا سعی می‌کند برخورد جدی نداشته باشد و تا وقتی وادار به کاری نشده آن کار را انجام نمی‌دهد.

ولی با همه این احوال در این بین اساسا آنچه را که نمی‌توان منکر شد نقش بسیار پررنگ واعظی در دولت است. او همواره نشان داده که چیزی بیش از رئیس دفتر است او پیشتر در چینش کابینه نقش اساسی داشته است و حتی در انتخاب سفیر و استاندار و… نیز از قدرت نفوذش استفاده می‌کند از سویی دیگر او خیلی اهل همکاری با دیگران نیست و راسا در بسیاری مواقع اقدام می‌کند. نامه‌نگاری واعظی علیه رحمانی و تعیین تکلیفش نیز ناشی از همین نقش ویژه اوست.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری