شما اینجا هستید
بین الملل » ظریف: برجام به هیچ وجه مانع پیشرفت ما نشده است

احسن نیوز:

به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف گفت: برجام سند مستحکمی است و آمریکایی‌ها نیز در آینده متوجه خواهند شد آن‌چه که انجام داده‌اند به ضرر خودشان تمام خواهد شد. الحمدالله جمهوری اسلامی ایران در حوزه هسته‌ای پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است و برجام به هیچ وجه مانع پیشرفت ما نشده است.

وی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که «آمریکایی‌ها علی‌رغم خروج از برجام مدعی هستند که اسم آمریکا به عنوان عضوی از برجامی در سند اصلی برجام قید شده است در همین چارچوب آن‌ها همچنان می‌توانند در مورد این توافق بین‌المللی اعمال نظر کنند»، خاطرنشان کرد: طرح ادعاهای بسیار ابلهانه از سوی مقامات آمریکایی تازگی ندارد، از کسانی که به مردم توصیه می‌کنند که مواد ضدعفونی بخورند تا تمیز شوند و کرونا نگیرند، بعید نیست در مورد توافق نامه‌ای که از آن خارج شده‌اند و در بیانیه ای رسماً نوشته اند که ما به حضور و مشارکت خود در برجام پایان می‌دهیم، حالا بیایند و بگویند که نه ما عضوی از برجام هستیم.

وزیر امور خارجه با بیان این‌که «همه متحدان آمریکا اعلام کرده‌اند که استدلال آمریکایی‌ها در این زمینه پذیرفتنی نیست» در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این برایان هوک اعلام کرده که تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چیزی از برجام باقی نخواهد ماند؟ گفت: موضوع برجام ربطی به ایشان ندارد و آنچه که مهم است ایران و اعضای باقیمانده در برجام هستند.

ظریف خاطرنشان کرد: ما «ایران» اقداماتمان را در چارچوب برجام انجام داده‌ایم و اعضای باقی‌مانده در برجام نیز می‌توانند رفتار خود را اصلاح کند تا ما هم به اجرای کامل برجام برگردیم.

وی با بیان این‌که «برجام سند مستحکمی است و آمریکایی‌ها نیز در آینده متوجه خواهند شد آن‌چه که انجام داده‌اند به ضرر خودشان تمام خواهد شد»، افزود: الحمدالله جمهوری اسلامی ایران در حوزه هسته‌ای پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است و برجام به هیچ وجه مانع پیشرفت ما نشده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری