شما اینجا هستید
ورزشی » اعلام پایان لیگ فوتبال قبرس بدون قهرمان فصل

احسن نیوز:

رقابت‌های لیگ فوتبال قبرس بدون اعلام قهرمان فصل جاری فوتبال این کشور پایان یافت.

به گزارش ایسنا و به نقل از استاندارد، فدراسیون فوتبال قبرس روز جمعه رقابت‌های فصل جاری لیگ این کشور را پس از آنکه کارشناسان پزشکی یک سری پروتکل‌های بهداشتی را که توسط انجمن پیشنهاد شده بود رد کردند، لیگ قبرس را به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا لغو و اعلام کردند بدون اعلام تیم قهرمان، از فصل آینده دو تیم به رقابت های لیگ قبرس اضافه خواهد شد.

این در حالی است که در آلمان و بوندس لیگا رقابت ها با پنج تعویض مجاز شروع می‌شود. فدراسیون فوتبال قبرس این شرط را مطرح کرد که اگر یکی از بازیکنان به عنوان مبتلا به کرونا آلوده شود، کل تیم در انزوا دو هفته‌ای قرار می‌گیرد، از این رو تصمیم گرفته شد که از قهرمان نامی برده نشود و در آستانه پایان فصل اومونیا، آنورتوسیس، آپوئل، و آپولون چهار تیم برتر فصل بعد در اروپا بازی کنند و سهمیه اروپایی خواهند داشت.

از فصل بعد، لیگ دسته اول قبرس با دو باشگاه افزایش می‌یابد و به ۱۴ تیم می‌رسد، بنابراین در این فصل هیچ‌گونه سقوطی از لیگ نخواهد بود، اما دو تیم برتر رقابت های فوتبال دسته دوم، رتبه بالاتری را کسب می‌کنند و به لیگ برتر قبرس راه خواهند یافت.

پیشتر در هلند نیز چنین تصمیمی گرفته شد و رقابت‌ها بدون اعلام تیم قهرمان و تیم‌های سقوط کرده به اتمام رسیده بود.

به گزارش ایسنا، رضا قوچان نژاد مهاجم ایرانی بازیکنی بود که فصل قبل مدتی در تیم آپوئل قبرس بازی کرد و تجربه بازی در لیگ فوتبال قبرس را به دست آورد. 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری