شما اینجا هستید
بین الملل » برگزاری کنفرانس بروکسل حول مسائل سوریه ۴۵ روز دیگر

احسن نیوز:

اتحادیه اروپا تصمیم به برگزاری چهارمین کنفرانس بروکسل در مورد مسائل مربوط به سوریه و اتفاقات اخیر در آن در تاریخ ۳۰ ژوئن گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد چهارمین کنفرانس کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل با حضور وزرای کشورهای مختلف در تاریخ ۳۰ ژوئن در مورد رسیدگی به مسائل مربوط به اتفاقات اخیر در سوریه و تلاش برای یافتن راه حلی سیاسی برای پایان دادن به درگیری‌ها و منازعات ناتمام سوریه برگزار خواهد شد.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم‌چنین گفت: «من با نمایندگان و وزیران کشورهای مختلف اتحادیه اروپا در مورد برگزاری چهارمین کنفرانس بروکسل در مورد آینده‌ی سوریه و چگونگی اوضاع در منطقه صحبت کرده‌ام. این رویداد در تاریخ ۳۰ ژوئن برگزار می‌شود، فکر نمی‌کنم به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود.»

وی افزود: این نشست فرصتی است برای کشورهای عضو اتحادیه تا به ارائه‌ی پیشنهادهای سازنده و دارای اهداف عالی خود برای آینده سوریه بپردازند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم‌چنین اظهار کرد که این کنفرانس فرصتی خواهد بود تا کشورهای عضو با اقدامات سازنده و ابراز حمایت و پشتیبانی به یک راه حل سیاسی معتبر و موثق برای خاتمه دادن مناقشات در سوریه با کمک سازمان ملل دست پیدا کنند.

سومین نشست بروکسل یک سال و سه ماه پیش برگزار شد و بر اساس آن طبق اعلام اتحادیه اروپا بودجه ۶/۲ میلیارد یورویی برای رسیدگی به مسائل مربوط به کشورهای خاورمیانه در سال ۲۰۱۹ و ۲/۱ میلیارد یورو در سال ۲۰۲۰ اختصاص داده شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری