شما اینجا هستید
ورزشی » ۸ داستان برای بازگشت بوندسلیگا

احسن نیوز:

بوندسلیگا از امروز با برگزاری شش دیدار پس از دو ماه از سر گرفته می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از آس، بوندسلیگا پیش از همه لیگ های بزرگ اروپایی رقابت های خود را از سر خواهد گرفت. تونی کروس اعلام کرد: “اگر آلمانی ها موفق نشوند هیچ کشور دیگری موفق به بازگشت فوتبال نخواهد شد.” همه مردم جهان دوست دارند فوتبال دوباره از سر گرفته شود و دوباره توپ در زمین مسابقه به حرکت در آید تا برای چند ساعت بحران کرونا فراموش شود. 

بوندسلیگا از امروز (شنبه) از سر گرفته می شود و داستان‌های زیادی را در بخش پایانی فصل بر جای خواهد گذاشت چون در نهایت توانست به هدفش برسد. 

سانچو- هالند، زوج توقف ناپذیر

دورتموند با چهار امتیاز کمتر در رتبه دوم جدول قرار دارد و از بازیکنان مستعدی برخوردار است تا بایرن مونیخ صدرنشین را تحت فشار قرار دهد. زردپوشان از دو مروارید چون رویس و گوتسه بهره می برند. این دو بازیکن که اکنون با تجربه شده اند باید مسیر پیروزی را به سانچو و ارلینگ هالند نشان دهند که تیم را رهبری می کنند. هر دو ممکن است فصل آینده در دورتموند نباشند اما در حال حاضر تنها به تیم خود فکر می کنند. آنها تا توقف فوتبال به خاطر بحران کرونا آمار فوق العاده ای بر جای گذاشتند. بازیکن انگلیسی در لیگ ۱۴ گل به ثمر رساند و ۱۶ پاس گل داد. از طرفی هالند که در زمستان به دورتموند پیوست ۹ گل در هشت بازی به ثمر رساند. به همین خاطر دلایلی برای شورش بوروسیایی ها وجود دارد. 

کفش طلای لووی

آن کسی که بیش از همه با حساب و کتاب بازی می کند روبرت لواندوفسکی است. مهاجم لهستانی در بهترین سال گلزنی اش قرار دارد و در آستانه فتح نخستین کفش طلای خود است. بازیکن بایرن مونیخ تاکنون در لیگ ۲۵ گل به ثمر رسانده است و تنها دو گل با چیرو ایموبیله (بازیکن لاتزیو) فاصله دارد. هر یک از گل هایش بایرن را به فتح یک جام دیگر نزدیک می کند. 

حکمرانی باوارایی ها 

از تابستان ۲۰۱۳ بوندسلیگا تنها یک قهرمان به خود دیده است. با وجود تغییرات در کادر فنی و مسن تر شدن بازیکنان، بایرن با فتح هفت بوندسلیگای اخیر به حکمرانی اش در این رقابت ها ادامه داده است. اگر به دنبال یک قهرمان متفاوت باشیم باید به فصل ۱۲-۲۰۱۱ و ۱۱-۲۰۱۰ برگردیم که دورتموند قهرمان شد. اگر قهرمانی زردپوشان در نظر گرفته نشود ولفسبورگ آخرین تیمی بود که توانست در فصل ۰۹- ۲۰۰۸ جام را بالای سر ببرد. در آن زمان ادین ژکو ستاره ولفسبورگ بود و توانست در ۲۲ سالگی ۲۶ گل به ثمر برساند تا عنوان قهرمانی به تیمش برسد. 

ماریو گوتسه در “آخرین رقص”

پسربچه زردپوشان با آخرین دوران حضورش در دورتموند روبرو خواهد شد. گوتسه کمتر از یک ماه پیش اعلام کرد دومین دوران حضورش در این تیم به پایان خواهد رسید. آسیب دیدگی های متعدد موجب شد چنین تصمیمی بگیرد. اکنون باید از آخرین دقایق ماریو با پیراهن تیمی که در آلمان‌، اروپا و جهان درخشید لذت برد. 

ناگلزمن و هدایت گاوهای خمشگینش

یولیان ناگلزمان تاکنون با لایپزیگ نتایج درخشانی کسب کرده است. باید دید سرمربی جوان و  موفق آلمانی می تواند پس از توقف فوتبال یک انقلاب به پا کند. بازیکنانی همچون تیمو ورنر، دایوت اوپامکانو، دنی اولمو و آنخلینیو در این تیم می درخشند و نام خود را بر سر زبان ها انداخته اند. 

نویر- نوبل، دوئل غیر مستقیم در دروازه‌بانی

شنبه داربی رور بین شالکه و دورتموند برگزار خواهد شد و بدون شک الکساندر نوبل درون دروازه شالکه خواهد بود. او وارث مانوئل نویر است و بایرن این دروازه‌بان را زیر نظر دارد. با این حال به نظر می رسد نویر علاقه ای به نوبل ندارد چون پس از این که باشگاه به جذب دروازه بان شالکه علاقه مند شد به شدت از این پیشنهاد عصبانی شد. عملکرد هر دو دروازه‌بان در هفته های پایانی می تواند یک بحث را در دروازه‌بانی فوتبال آلمان به وجود آورد. البته نوبل فاصله زیادی با نویر دارد. 

شورش یونیون برلین

تیم یونیون برلین که از جامعه کاگران پایتخت تشکیل شده است در نخستین فصل حضورش در بوندسلیگا سر و صدای زیادی به پا کرده است. یونیون در ۲۸ بازی هشت امتیاز با پلی‌آف سقوط فاصله دارد و در ۱۲ امتیازی سقوط مستقیم قرار دارد.

بدون دیوار زرد در داربی رور

دومین دیوار مشهور آلمان برای یکی از خاص ترین بازی ها به رنگ زرد در نخواهد آمد. داربی شالکه و دورتموند تیفویی که به “دیوار زرد” معروف است در جایگاه سیگنال پارک وجود نخواهد داشت. برخی از باشگاه ها همچون مونشن گلادباخ به هوادارانشان پیشنهاد دادند تصویر خود را روی کارتون قرار دهند تا جایگاه ها پر شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری