شما اینجا هستید
بین الملل » فوت ۴۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در انگلیس طی ۲۴ ساعت

احسن نیوز:

به نقل از تسنیم به نقل از شبکه خبری اسکای‌نیوز، وزارت بهداشت انگلیس روز شنبه در گزارش روزانه خود درباره جدیدترین آمار‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا و مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به این ویروس اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۶۸ نفر دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در این کشور جان باخته‌اند.

وزارت بهداشت انگلیس آمار کلی قربانیان کرونا در این کشور را حدود ۳۴۵۰۰ نفر اعلام کرده است که با در نظر گرفتن این رقم، انگلیس همچنان از لحاظ آمار قربانیان کرونا رتبه اول اروپا و رتبه دوم جهان را برای خود حفظ کرده است.

البته لازم به ذکر است که آماری که وزارت بهداشت انگلیس به‌عنوان آمار رسمی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در این کشور منتشر می‌کند، در واقع آمار مبتلایان فوت‌شده در بیمارستان‌ها است و به همین دلیل آمار واقعی مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در انگلیس بسیار بیشتر از رقم اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت این کشور برآورد می‌شود.

چندی پیش نشریه انگلیسی «فایننشال تایمز» با استناد به آمار‌های دفتر ملی آمار انگلیس (ONS) فاش کرد که با احتساب بیمارانی که خارج از بیمارستان‌های این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند، شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به بیش از ۴۱ هزار نفر می‌رسد؛ این رقم بیش از ۲ برابر آمار رسمی اعلام‌شده از سوی مقامات بخش بهداشت و درمان انگلیس تا روز انتشار گزارش فایننشال تایمز (چهارشنبه ۲۲ آوریل) بود.

روز سه‌شنبه نیز خبرگزاری رویترز در گزارشی تعداد قربانیان کرونا در آسایشگاه‌های سالمندان و معلولین در انگلیس طی دوره ۸ هفته‌ای منتهی به اول می (۱۲ اردیبهشت) را دست‌کم ۲۰ هزار نفر برآورد کرد.

بر اساس جدیدترین آمار‌های منتشر شده از سوی وزارت بهداشت انگلیس، تاکنون بالغ بر ۲۴۰ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است که حدود ۳۵۰۰ مورد از آن‌ها مربوط به ۲۴ ساعت گذشته است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری