شما اینجا هستید
بین الملل » کسری بودجه انگلیس رکورد زد!

احسن نیوز:

دولت انگلیس تنها در ماه آوریل بالای ۶۰ میلیارد پوند کسری آورد.

به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، داده های منتشرشده توسط وزارت دارایی انگلیس نشان می دهد که کسری بودجه این کشور در ماه آوریل به ۶۱.۳۶ میلیارد پوند افزایش یافته است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدودا ۵.۵ برابر شده است!

این کسری بودجه که در طول تاریخ این کشور بی سابقه بوده است، پس از آن رقم خورد که دولت انگلیس به دنبال شیوع کرونا به منظور حمایت از کسب و کارها، تقویت رشد اقتصادی و هم چنین پرداخت مزایای بیکاری به کسانی که شغل خود را از دست داده اند اقدام به استقراض از بانک مرکزی و بازارهای مالی کرد.

از زمان اعلام برنامه انگلیس برای افزایش مخارج خود، دولت اقدام به ۶۲.۷ میلیارد پوند استقراض کرده است که ۲۲.۵ میلیارد پوند بیشتر از مجموع استقراض در کل سال قبل بوده است. در حال حاضر مجموع بدهی های بخش دولتی ( بدون در نظر گرفتن بدهی بانک های دولتی) به یک تریلیون و ۸۸۷.۶ میلیارد پوند رسیده که معادل ۹۷.۷ درصد از کل حجم تولید ناخالص داخلی این کشور است.

از سوی دیگر رشد بخش خرده فروشی در ماه آوریل نسبت به ماه قبل به منفی ۱۸.۱ درصد رسید که بیشتر از رشد منفی ۱۶ درصدی پیش بینی شده قبلی و بدترین عملکرد ثبت شده این بخش در طول تاریخ معاصر اقتصاد انگلیس محسوب می شود.

انگلیس اکنون اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در اروپا و دومین کانون درگیر با کرونا در جهان پس از امریکا محسوب می شود و بیش از ۳۶ هزار شهروند انگلیسی بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند.

بانک مرکزی انگلیس برای سال جاری، رشد اقتصادی منفی ۱۴ درصد پیش بینی کرده است و این رقم حتی از سال های زمان جنگ جهانی اول و دوم نیز منفی تر است. در صورت تحقق، این رقم سه برابر رشد اقتصادی منفی ثبت شده در زمان رکود بزرگ سال ۲۰۰۹ خواهد بود. حدود ۸۰ درصد شاغلین انگلیسی تحت تاثیر شیوع کرونا با کاهش درآمدهای خود یا تعدیل موقتی مواجه شده اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری