شما اینجا هستید
اقتصادی » ۷۰ درصد کیفیت نان به آرد بستگی دارد/ نانوایان نمی‌توانند معجزه کنند

احسن نیوز:

ایسنا/قزوین رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین با بیان اینکه ۷۰ درصد کیفیت نان به آرد بستگی دارد و نانوایان نمی‌توانند معجزه کنند، گفت: دولت تنها روی کمیت کار کرده تا تولیدات افزایش یافته و به خودکفایی برسیم ولی برای کیفیت گندم تلاشی نکرده است.

مصیب بهرامی، رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از گندم‌های داخل استان برای تهیه آرد استفاده می‌شود و بنا به گفته مدیران کیفیت گندم تولیدشده در استان ضعیف‌تر از دیگر استان‌هاست در حقیقت گندم قزوین نسبت به شهرهایی مانند گلستان و خوزستان کیفیت پایین‌تری دارد.

وی با اعلام اینکه در شهرستان قزوین ۷۴۰ واحد نانوایی مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد: ۷۰ درصد کیفیت نان به آرد بستگی دارد و نانوایان نمی‌توانند معجزه کنند، اینکه مسئولان می‌گویند قیمت نان افزایش پیدا کند کیفیت افزایش پیدا خواهد کرد تنها شعار است.

رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین تصریح کرد: دولت گندم را با قیمت پایین از کشاورزان خریداری می‌کند و کشاورزان گندم‌های با کیفیت تولید خود را به دیگر استان‌ها می‌فروشند و تنها گندم‌های دیمی تولیدشده استان به دولت فروخته می‌شود که همین امر منجر به کاهش کیفیت آرد و درنتیجه نان شده است.

وی عنوان کرد: دولت تنها روی کمیت کار کرده تا تولیدات افزایش یافته و به خودکفایی برسیم ولی برای کیفیت تلاشی نکرده است، گندم واریته‌های بسیاری دارد که باید واریته‌ها و بذرها اصلاح شوند تا شاهد تولید گندم با کیفیت در استان باشیم.

بهرامی خاطرنشان کرد: اگر مقداری از گندم وارداتی به استان تخصیص داده تا با گندم‌های تولیدی داخل استان ترکیب شود شاهد ارتقا کیفیت نان‌های تولیدی خواهیم بود.

رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین بیان کرد: آردهای توزیع‌شده در نانوایی‌های آزادپز و دولتی یکسان است ولی دولت این اختیار را به نانوایی‌های آزادپز داده است که از خارج استان آرد بخرند ولی این اختیار به واحدهای دولتی داده نشده است برای همین است که مشاهده می‌کنیم نانوایی‌های آزادپز نان با کیفیت‌تر تولید می‌کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری