شما اینجا هستید
بین الملل » پاریس حضور گوایدو در سفارت فرانسه در کاراکاس را تکذیب کرد

احسن نیوز:

پس از آنکه وزیر خارجه ونزوئلا اعلام کرد که رهبر اپوزیسیون این کشور در سفارت فرانسه در کاراکاس حضور دارد، پاریس به این اظهارات رئیس دستگاه دیپلماسی ونزوئلا واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، وزارت خارجه فرانسه این مسأله را تکذیب کرد که خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در محل اقامت سفیر فرانسه در کاراکاس حضور داشته باشد.

پیشتر نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا اظهارات ضمنی را مبنی بر اینکه گوایدو در یکی از نمایندگی‌های دیپلماتیک مخفی شده است، مطرح ساخت و سه روز بعد از این اظهارات، خورخه آریزا، وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت که گوایدو در سفارت فرانسه در کاراکاس حضور دارد.

آریزا در پاسخ به سوالی درخصوص اینکه اگر لئوپولدو لوپز، چهره مخالف ونزوئلایی در مقر اقامت سفیر اسپانیا و گوایدو در داخل سفارت فرانسه باشد، گفت: ما نمی‌توانیم وارد مقر سفارت هیچ کشوری – در این مورد دو سفارت اسپانیا یا فرانسه- شویم. بازداشتِ به زور امری غیرممکن است. ما امیدوار هستیم که این دو دولت نظر خود را تغییر داده و افرادی را که به دنبال فرار از دستگاه قضائی ونزوئلا هستند، تحویل دهند.

وزیر خارجه ونزوئلا با ابراز تأسف نسبت به این اوضاع، تصریح کرد: این ننگی برای دیپلماسی اسپانیا و ننگی برای دیپلماسی فرانسه است. آنها در زمانی بسیار نزدیک بهای این رویکرد خود را می‌پردازند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری