شما اینجا هستید
بین الملل » نتایج آخرین نظرسنجی از محبوبیت ترامپ

احسن نیوز:

به نقل از مهر، نظرسنجی که به طور مشترک از سوی خبرگزاری «هیل» و مرکز سنجش افکار عمومی «هریس ایکس» انجام شد، نشان می‌دهد محبوبیت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، نسبت به یک ماه گذشته، کاهشی ۶ درصدی را تجربه کرده و به رقم ۴۴ درصد رسیده است که این امر محصول اعتراضات اخیر و ناامنی اقتصادی ناشی از شیوع کرونا است.

از ماه میلادی مارس، این نخستین بار است که محبوبیت ترامپ به زیر ۵۰ درصد سقوط می‌کند حال آنکه کمترین میزان ثبت شده طی سال میلادی جاری نیز هست.

آخرین باری که محبوبیت ترامپ به زیر ۴۴ درصد سقوط کرد ماه می سال ۲۰۱۹ بود.

همزمان، نظرسنجی «رویترز- ایپسوس» حاکی از آن است که بیش از ۵۵ درصد از آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ در مواجهه با اعتراضات ناراضی هستند.

در این میان، نظرسنجی «پی‌بی‌اس- ان‌پی‌آر- ماریست» نشان می‌دهد از هر ۱۰ آمریکایی، ۶ نفر از آنها اعتراضات ضدنژادپرستی را حق مشروع مردم آمریکا تلقی می‌کنند و ۶۷ درصد بر این باورند که رفتار ترامپ به تنش‌ها دامن می‌زند.

گفتنی است اعتراضات در آمریکا از حدود ۱۲ روز پیش، در واکنش به قتل «جورج فلوید» سیاهپوست به دست پلیس نژادپرست ایالت «مینه سوتا» آغاز شد و بلافاصله به دیگر ایالات تسری پیدا کرد.

این در حالی است که واکنش خشونت‌آمیز دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در مواجهه با معترضان مسالمت‌آمیز، انتقاد نهادهای حقوق بشری را برانگیخته حال آنکه متحدان بین‌المللی واشنگتن نیز تحت فشار افکار عمومی، مجبور به موضع‌گیری‌های هرچند محتاطانه شده‌اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری