شما اینجا هستید
استان ها » مسجدجامعی: علت حریق‌های پایتخت را گزارش کنید

احسن نیوز:

به نقل از خبرآنلاین، احمد مسجد جامعی در جریان دویست و بیستمین جلسه شورای در تذکری با اشاره به آتش سوزی‌های رخ داده در بوستانهای تهران گفت: شهرداری هیچ گزارش رسمی درباره آتش سوزی‌ها نداده است. من حریق‌ها را طبقه بندی کردم و برخی در بوستان‌های شهری از جمله چیتگر که بنا به گفته شهردار منطقه عمدی بوده است. حریق در بوستان ولایت نیز عمدی بیان شد. اما آتش سوزی پارک کوهسار در سکوت ماند.

وی با بیان اینکه برخی آتش سوزی‌ها به املاک شخصی رسیده گفت: یک مورد آتش سوزی در حصارک و در یک باغ شخصی رخ داده است. در کنار دریاچه چیتگر نیز ۴۰ هزار متر باغ شخصی آتش گرفت و در شهر ری نیز شاهد حریق در یک باغ ۵۰۰۰ متری در مجاورت پمپ بنزین بودیم.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: براساس اعلام آتش نشانی گفتند ۷ دقیقه پس از حادثه در محل حاضر شدیم و دیدیم تعدادی درخت و درختچه آتش گرفته است. اگرچه این گزارش خوبی است اما از شهرداری تهران و آتش نشانی جور دیگری انتظار می‌رود.

مسجد جامعی در ادامه با قرائت گزارش خود گفت: اخیراً شاهد گزارش‌های مردمی مبنی بر آتش سوزی‌های متعدد در بوستان‌های شهر و حاشیه شهر بودیم.

وی گفت: با عنایت به وظایف شهرداری مبنی بر اتخاذ تدابیر مؤثر و حفظ شهر از خطر حریق و به استناد شرح وظایف در بند ی ماده ۶ اساسنامه سازمان آتش نشانی مبنی بر بررسی علت حوادث و اعلام نظر کارشناسی درخصوص علل حریق، شهرداری تهران می‌بایست ظرف مدت یک هفته درمورد عوامل حریق‌ها، اقدامات صورت گرفته، میزان خسارات وارد شده در اثر آتش سوزی‌ها و برنامه‌های آتی را تهیه و گزارشی را به شورای شهر تهران ارائه کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری