شما اینجا هستید
بین الملل » ایران جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به فرانسه می‌فرستد

احسن نیوز:

به نقل از ایرنا،، جاستین تردو اظهار داشت: ایران گفته است که جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراین که در ژانویه (دی ماه) سال جاری به اشتباه مورد هدف قرار گرفت را به زودی به فرانسه می‌فرستد.

تردو در کنفرانس خبری روزانه با ارائه دلایل تاخیر ارسال جعبه سیاه به علت شیوع ویروس کرونا افزود: جعبه‌های سیاه قرار است به زودی به فرانسه ارسال شود.

نخست وزیر کانادا گفت که وی تجزیه و تحلیل جعبه‌های سیاه را در تماس تلفنی با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین “چند روز پیش” مطرح کرد.

علی ربیعی سخنگوی دولت روز دوشنبه درباره آخرین توافقات انجام شده درباره سقوط هواپیمای اوکراینی و ارسال جعبه سیاه به فرانسه اظهار داشت: ما این حادثه دلخراش را مجددا به خانواده‌های درگذشتگان این حادثه تسلیت می‌گویم. ما از ابتدای این حادثه دردناک، آمادگی خودمان را برای هرگونه همکاری به منظور بررسی جعبه سیاه این هواپیما اعلام کردیم. هیچ چیزی برای پنهان کردن موضوع از جانب ما وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ما هم باید نسبت به وجود شفافیت در روند بررسی جعبه سیاه اعتماد کامل را داشته باشیم، تصریح کرد: طی مراحل تحقیقاتی و قطعی شدن این مسئله که امکان خوانده شدن جعبه سیاه در ایران وجود ندارد، تصمیم به ارسال جعبه سیاه گرفته شده است. این چیزی نیست که امروز بخواهیم آن را انجام دهیم. این تصمیم گرفته شده که بازخوانی جعبه سیاه با حضور نمایندگان ایران در اسرع وقت انجام شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری