شما اینجا هستید
استان ها » استان البرز وارد پیک دوم کرونا شد

احسن نیوز:

به نقل از مهر، دکتر حسن اینانلو ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه استان البرز وارد پیک دوم بیماری کرونا شده است، گفت: متأسفانه آمار بستری و مرگ و میر رو به افزایش جدی است.

وی با تاکید بر اینکه کنترل پیک دوم به مراتب سخت‌تر است، گفت: توان و انرژی مردم برای مقابله با بیماری تحلیل رفته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه اختیارات استانی ما مثل پیک اول نیست، گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان روزانه تغییرات این بیماری را به دقت رصد می‌کند.

دکتر اینانلو در بخش دیگری تعداد کل بستری (قطعی، محتمل و مشکوک) در استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا را هشت هزار و ۲۲۵ نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر نیز ۲۷۳ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی تعداد کل افرادی که از ابتدا تاکنون از بیمارستان‌های استان ترخیص شده اند را هفت هزار و ۵۶۳ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد کل فوتی‌ها نیز ۳۸۲ نفر است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تعداد کل موارد مثبت در استان از ابتدا تاکنون را چهار هزار و ۵۲۷ نفر اعلام کرد و گفت: تعداد موارد مثبت ۲۴ ساعت گذشته نیز ۹۴ نفر بوده است.

دکتر اینانلو همچنین تعداد فوتی ۲۴ ساعت گذشته را یک نفر اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۱ نفر در استان البرز بستری شده اند.

وی همچنین تعداد موارد ترخیص شده از بیمارستان‌های استان طی ۲۴ ساعت گذشته را ۳۳ نفر اعلام کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری