شما اینجا هستید
بین الملل » بیانیه امارات علیه ایران و ترکیه

احسن نیوز:

به نقل از فارس، وزارت امور خارجه امارات ۱۷ ژوئن – ۲۸ خرداد در بیانیه‌ای آنچه آن را «دخالت نظامی ایران و ترکیه در عراق و گلوله‌باران مناطق شمالی عراق» نامید محکوم کرد.

مقصود ابوظبی از دخالت نظامی در امور عراق، مقابله با عناصر تروریستی در مرز عراق است.

خبرگزاری رسمی امارات (وام)، شب گذشته گزارش کرد، وزارت خارجه این کشور در این بیانیه گفته، این محکومیت برآمده از «موضع ثابت و استوار این کشور در رد دخالت‌ در امور کشورهای عربی است».

به ادعای ابوظبی، آنچه «دخالت نظامی ایران و ترکیه» در شمال عراق نامیده شده، «نقض حاکمیت یک کشور عربی برادر و نقض اصول قانون بین‌الملل است».

ابوظبی در این بیانیه همچنین مدعی شده که‌ «پافشاری این کشور بر لزوم احترام به حاکمیت کشور برادر عراق و رعایت اصل همجواری، در راستای خواسته‌های ملت عراق و تحقق شکوفایی، امنیت و صلح برای آنهاست».

این موضع امارات در زمانی بیان شده که این کشور، متهم به دخالت در کشورهای دیگر مثل لیبی است. طبق برخی گزارش‌ها، امارات آتش خشم مردم لیبی را برافروخته است تا جایی که مفتی لیبی بتازگی در اعتراض به مداخله‌های ابوظبی، در فتوایی خرید کالا از امارات را تحریم و تأکید کرد که خرید کالا از این کشور به مثابه شلیک گلوله به مردم لیبی است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری