شما اینجا هستید
بین الملل » امیدواری مرکل و مکرون نسبت به طرح احیای اقتصادی اروپا

احسن نیوز:

صدر اعظم آلمان و رئیس‌جمهور فرانسه برای به توافق رسیدن در اجلاس سران اتحادیه اروپا درباره بودجه‌بندی چندساله و صندوق بازیابی و احیای اقتصادی اروپا ابراز امیدواری کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به همراه امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در خصوص حل اختلافات کشورهای عضو در مورد بودجه‌بندی چندساله اتحادیه اروپا به ارزش بیش از یک تریلیون یورو (۱/۱۲ تریلیون دلار) و همچنین برگزاری به موقع اجلاس سران کشورها درباره تعیین و تکلیف صندوق احیای اقتصاد اروپا در ماه آینده ابراز امیدواری کردند.

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اوایل ماه جاری توافق کردند که به انجام اقدامات فوری به منظور احیای اقتصادآسیب دیده اروپا تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا که شدیدترین رکود خود را پس از جنگ جهانی دوم تجربه کرده است، بپردازند.

مرکل و مکرون انتظار دارند با پیشنهاد کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا، اختلافات و عدم توافق نظرات در اجلاس سران در ۱۷-۱۸ ژوئیه حل و فصل شوند. همچنین به کشورهای به شدت آسیب‌دیده از شیوع کرونا مثل ایتالیا و اسپانیا وام ۵۰۰ میلیارد یورویی تعلق خواهد گرفت.

با بیش از ۱۰۰ هزار قربانی کرونا در قاره اروپا، کشورهای عضو اتحادیه به دنبال حل مشکلات و رفع اختلافات خود بر آمده‌اند تا موجب شود اعتماد به نفس عمومی افزایش یابد و همبستگی و اتحاد کشورهای عضو بیشتر و قوی‌تر شود.

مکرون در این رابطه اظهار کرد: «من و صدراعظم کمک به کشورهای آسیب‌دیده را در اولویت مطلق قرار داده‌ایم به گونه‌ای که کشورهای دیگر با چالش روبرو نشوند.»

مرکل در ابتدا پیشنهاد مکرون برای راه‌اندازی صندوق احیای اقتصاد کشورهای آسیب‌دیده را رد کرده بود، اما وقتی مشخص شد که این بیماری همه‌گیر یک تهدید مهم برای اتحادیه اروپا به شمار می‌آید، مخالفت آلمان برای تأمین بودجه سایر کشورهای عضو طولی نکشید.

صدراعظم آلمان در مورد برگزاری مذاکرات اجلاس سران صندوق احیای اقتصاد اعلام کرد: «این طرح به دلیل آنکه ما پشتیبان آن هستیم، شکست نخواهد خورد.»

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری