شما اینجا هستید
استان ها » ۸۰۰ هزار نفر مسکن ملی دریافت می‌کنند

احسن نیوز:

ایسنا/قزوین وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه مسکن ملی متقاضیان مختلفی ثبت نام کردند که پس از غربالگری و استعلام‌های دریافتی، ۸۰۰ هزار نفر از ثبت نام شدگان واجد شرایط تشخیص داده شدند و برای آن‌ها پرونده سازی صورت گرفت.

محمد اسلامی در مراسم کلنگ زنی احداث هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی اقدام ملی مسکن استان قزوین که در شهرک مهرگان برگزار شد، تصریح کرد: در طرح اقدام ملی مسکن یک میلیون و ۶۰۰ هزار متقاضی  ثبت نام کردند که پس از غربالگری و استعلام‌های دریافتی، ۸۰۰ هزار نفر از ثبت نام شدگان واجد شرایط تشخیص داده شدند و پرونده سازی صورت گرفت.

وی افزود: دولت به دنبال احداث خانه‌های با کیفیت دارای معماری ایرانی – اسلامی است از این رو طرح اقدام ملی مسکن را رقم زده است، در این طرح ۸۰۰ هزار واحد پیش بینی شده است که از این میان حدود ۱۰ هزار واحد به استان قزوین تخصیص داده شد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: دولت برنامه مدونی برای تامین مسکن ویژه قشر متوسط و کم درآمد دارد، همچنین ۲۰۰ هزار مسکن برای محرومان پیش بینی شده و متقاضی باید قبل از اجرای طرح محل سکونت را تعیین کرده باشند.

وی با اشاره به اهمیت زیرساخت و تامین تاسیسات یادآور شد: تأمین تأسیسات زیربنایی مهم است و باید برای تاسیسات زیربنایی همچون احداث تصفیه خانه و شبکه فاضلاب سرمایه گذاری شود،  برای ساخت تصفیه خانه و شبکه راه دسترسی مهرگان با کمک استانداری اقدام خواهیم کرد و امیدواریم سریع‌تر تصفیه خانه از محل ارزش افزوده که ایجاد می‌شود ساخته شود.

اسلامی تأکید کرد: تامین سرانه‌های لازم باید اولویت کار در مناطق مورد احداث طرح اقدام ملی مسکن باشد، در واقع برای تامین رفاه و امنیت مردم و اینکه در زمان سکونت نباید با مشکلی روبه‌رو باشند مکان‌هایی مانند کلانتری، مدرسه، مراکز بهداشتی، درمانی و ورزشی همزمان با احداث واحدهای مسکونی باید مورد توجه متولیان این حوزه قرار گیرد.

مهرگان ۱۰۰ هزار نفری می‌شود

ابراهیم مبارک قدم، مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین نیز در این مراسم اظهار کرد: با ابلاغ سیاست تامین مسکن برای گروه‌های کم درآمد جامعه، ۹۴۸۱ واحد از سهمیه ابلاغی در قالب طرح اقدام ملی مسکن به  استان قزوین ابلاغ شد.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی و ظرفیت سازی صورت گرفته در حال حاضر ۵۷۸۷ واحد در این استان اجرا می‌شود، همچنین برای ۶۱۹ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهر قزوین جهت پرداخت تسهیلات و ساخت و ساز نیز پرونده تشکیل شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اظهار کرد: زمین مورد نظر برای انجام این پروژه واقع در مهرگان است و سال گذشته در کمیسیون ماده ۵ تغییر کاربری داده شده است؛ واحدهای مسکونی مورد احداث با توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی و همچنین افزایش سطح کیفی در ۲ تا چهار واحد ساخته که در امر ساخت این واحدها از فناوری‌های روز و مصالح بومی منطقه مانند آجر استفاده می‌شود.

وی تاکید کرد: ناحیه شهری مهرگان برای احداث ۲۷ هزار واحد مسکن مهر در نظر گرفته شده بود که برنامه توسعه این منطقه با افزایش ۲۵۰ هکتار از اراضی جانبی آن، جمعیت ۶۰ هزار نفری آن را در آینده به ۱۰۰ هزار نفر افزایش می‌دهد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری