شما اینجا هستید
بین الملل » پنتاگون: درز اطلاعات حساس نظامی باید متوقف شود

احسن نیوز:

به نقل از فارس، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا گفت، آژانس‌های اطلاعاتی پنتاگون گزارش ادعایی اخیر درخصوص پول گرفتن طالبان از روسیه برای کشتن نیرو‌های آمریکایی را تأیید نکردند.

به نوشته پایگاه «استارز اند استرایپز»، اسپر در توضیح به قانون‌گذاران آمریکایی گفت، فرماندهان نظامی این کشور ادعای مربوطه را مورد مطالعه قرار داده و و به این نتیجه رسیده است که این گزارش از سازمان‌های اطلاعاتی دفاعی درز نکرده است.

وی افزود: «هیچ‌یک از آژانس‌های اطلاعاتی دفاعی قادر نبودند این گزارش را به تأیید برسانند. فرماندهان همه گزارش‌ها را فارغ از اعتبار داشتن آن‌ها، جدی می‌گیرند. به شما در این خصوص اطمینان می‌دهم. با فرماندهان [حاضر در افغانستان]در این خصوص صحبت داشته‌ایم».

اسپر اذعان کرد پنتاگون در حال تحقیق درباره مواردی از «درز مخرب» اطلاعات است که تا سال ۲۰۲۰ ادامه داشته‌اند و از جمله آن‌ها می‌توان به افشای برنامه احتمالی درباره روسیه اشاره کرد.

او گفت: «به‌شدت در حال دنبال کردن این درز اطلاعات از درون وزرات دفاع هستیم. این چیزی است که باید کنترل کنیم. این اتفاق بدی است. این کار‌ها غیرقانونی هستند و باید متوقف شوند».

روزنامه نیویورک تایمز چندی پیش ادعا کرده بود که افسران یکی از ادارات ستاد ارتش روسیه به طالبان در گذشته وعده داده بود که در برابر هر نظامی آمریکایی که در افغانستان بکشند، به آنان پاداش نقدی داده خواهد شد.

این در حالی است که گزارش نهاد‌های جاسوسی آمریکا حاکی از آن است که ادعای کشتن سربازان آمریکایی توسط طالبان به درخواست روسیه فاقد شواهد کافی است.

«شورای اطلاعات ملی» در آمریکا گزارشی دو نیم صفحه‌ای در این خصوص آماده کرده است که می‌گوید «سازمان اطلاعات مرکزی» و مرکز ملی مبارزه با تروریسم در این کشور، ادعای مطرح شده علیه روسیه را حایز «قابلیت اتکای متوسط» دانسته‌اند.

از سوی دیگر «آژانس امنیت ملی» آمریکا و شماری دیگر از نهاد‌های جاسوسی این کشور ادعای مطرح شده علیه روسیه را حائز «قابلیت اتکای ضعیف» توصیف کرده‌اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری