شما اینجا هستید
علمی » انتخاب رشته پذیرش بدون آزمون از کنکور ۹۹ جدا شد

احسن نیوز:

به نقل از مهر، دکتر ابراهیم خدایی افزود: شورای سنجش و پذیرش دانشجو تشکیل جلسه داد و در این جلسه بحث عمده به موضوع پذیرش بدون کنکور برای مهرماه ۹۹ اختصاص یافت.

وی افزود: با توجه به اینکه بیش از ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با استفاده از سوابق تحصیلی داوطلبان تکمیل می شود، داوطلبانی که علاقمند باشند می توانند بدون حضور در کنکور با ثبت نام و انتخاب رشته هایی که پذیرش در آنها صرفا با سوابق تحصیلی است در دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: با هماهنگی های صورت گرفته ثبت نام و انتخاب رشته با دانشگاه آزاد در رشته های بدون آزمون نیز همزمان با پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی صورت می گیرد و سعی می کنیم که پذیرش این دسته از داوطلبان همزمان با آغاز سال تحصیلی در ۱۵ شهریورماه صورت گیرد.

وی گفت: به این ترتیب حجم کار دانشگاه ها نیز با توجه به شرایط فعلی کاهش می یابد و بخش عمده ای از داوطلبان می توانند از این طریق در دانشگاه ها وارد شوند و استرس ورودی نداشته و فرصت کافی برای ثبت نام داشته باشند.

خدایی تاکید کرد: در حال حاضر حدود ۲۰ تا ۲۳ درصد ظرفیت دوره های روزانه دانشگاه های دولتی، بیش از ۵۰ درصد ظرفیت دوره های شبانه دانشگاه های دولتی و بخش عمده ای دانشگاه های غیردولتی به پذیرش بدون کنکور اختصاص دارد و داوطلب می تواند تنها با سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) وارد دانشگاه شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش هم سعی می شود که سوابق تحصیلی داوطلبان به صورت تکمیلی در اختیار آنها قرار گیرد تا در زمان ثبت نام مشکلی وجود نداشته باشد.

ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در مهرماه سال ۱۳۹۹ از یکشنبه پنجم مردادماه آغاز می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری