شما اینجا هستید
بین الملل » حدود ۵۰۰ زندانی در بحرین اعتصاب غذا کردند

احسن نیوز:

به نقل از ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی منامه پُست روز چهارشنبه به نقل از ” احمد الوداعی ” نوشـت که حدود ۵۰۰ زندانی در زندان مرکزی ” جو ” بحرین از یک هفته پیش در پی بد رفتاری نیروهای رژیم آل خلیفه و محدودیت‌هایی که برای تماس با خانواده هایشان انجام شده است، دست به اعتصاب غذا زدند.

مدیر موسسه حقوق و دموکراسی بحرین در صفحه شخصی خود در توئیتر اضافه کرد که این زندانیان در ساختمان‌های شماره‌های ۱۳ و ۱۴ زندان مرکزی ” جو ” قرار دارند و خواستار ارائه خدمات درمانی برای معالجه بیماری پوستی و متوقف کردن محدودیت‌ها به هنگام ملاقات خانواده‌های خود در ساختمان ۱۴ زندان هستند.

وی افزود: بازداشت شدگان همچنین خواستار متوقف کردن فشارها به هنگام تماس، حفظ حریم خصوصی، اجازه برگزاری آیین‌های مذهبی و در اختیار قراردادن وسایل بهداشت شخصی در کانتینرهای زندان هستند.

پیشتر موسسه ملی حقوق بشر بحرین در توئیت های خود گفته بود که وضعیت بهداشتی بازداشت شدگان در زندان مرکزی ” جو ” را بر اساس وظایف گسترده و صلاحیت خود در حمایت و ارتقای حقوق بشر زیر نظر دارد.

این موسسه اعلام کرده بود که از ۹ تا ۱۵ جولای امسال ۹۲۵ زندانی زندان جو را به پزشکان مشاور در بیمارستان پزشکی ” السلمانیه ” معرفی کرده و برای زندانیان دیابتی و بیماری‌های پوستی این زندان دارو ارسال کرده است.

گزارش سازمانهای بین المللی حقوق بشر تایید می‌کند که روش‌های انتقام جویانه مقامات بحرینی با استفاده از روشهای مختلف شکنجه، سوء استفاده، تهدید و انجام رفتار غیر انسانی و عدم رعایت حداقل استاندارها برای درمان زندانیان، همچنین شرایط ناعادلانه و بی‌توجهی به شکایت زندانیان و خانواده‌های آن‌ها و موسسات ملی حقوق بشر در خصوص زندانیان سیاسی این کشور ادامه دارد.

دولت بحرین در اسفند سال گذشته و در پی شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که ۹۰۱ زندانی را به دلایل بشردوستانه از زندان‌ها آزاد کرده است اما روزهای پس از آن مشخص شد که این زندانیان کارگران خارجی و محکومان جنایی هستند و هیچ‌یک از زندانیان سیاسی در بین آن‌ها حضور ندارند.

مردم بحرین از ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ خواستار تغییرات دموکراتیک و اصلاحات سیاسی از جمله تدوین قانون اساسی جدید در این کشور هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری احسن نیوز | خبری | تحلیلی| تبیینی| مطالبه گری